Connect with us

Moja kawiarnia: Restauracja i zabawa

MIASTECZKO Moja Kawiarnia – Wszystko o miasteczkach My CafeMiasteczko

MIASTECZKO Moja Kawiarnia – Wszystko o miasteczkach My Cafe

Miasteczka w grze My Café: Recipes and Stories to grupy graczy. Kiedy należysz do MIASTECZKO Moja Kawiarnia, możesz zacząć realizować zamówienia telefoniczne z miasta, konkurować z innymi miasteczkami w czasie cotygodniowych festiwali i rozmawiać (poprzez czat) z innymi graczami. Twoje miasteczko to przez mapę 3D, na której możesz zobaczyć nie tylko swoją kawiarnię, ale również kawiarnie innych mieszkańców, domy klientów, budynki miejskie i teren festiwalu.

Miasteczka odblokowuje się na poziomie 7.

>> My Cafe na PC   – czy to możliwe? Pobierz My Cafe: Recipes & Stories na PC.  >>

Miasteczko Moja Kawiarnia – tworzenie

Miasta mogą tworzyć tylko gracze posiadający VIP . Utworzenie miasteczka kosztuje 50 diamentów. Liderzy miasteczek mogą wybrać różne ustawienia: imię, godło, opis, preferowany język, minimalny poziom członkostwa, typ miejscowości (otwarte, tylko na życzenie, tylko na zaproszenie). Liderzy zarządzają również miasteczkiem i jego zasobami w skarbcu.

Miasteczka na samym początku mają 10 działek członkowskich (czyli mogą przyjąć 10 graczy wraz z liderem).

By stworzyć miasteczko, musisz wykonać następujące kroki:

 • Tapnij ikonę  w dolnym lewym rogu ekranu
 • Naciśnij „Utwórz” w kolejnym oknie
 • Wprowadź nazwę, wybierz rodzaj miasteczka i jego logo, a następnie naciśnij „Utwórz”

Potem ukaże Ci się plan miasteczka. WAŻNE nigdy nie będziesz mógł opuścić swojego miasteczka jeśli to zrobisz stracisz je i nie odzyskasz zasobów, które tam były!

Podstawowe zagadnienia Miasteczka My Cafe dla Liderów

W miasteczku znaleźć można swoją kawiarnie oraz pozostałych graczy. Miasteczko również ma inne ważne budynki, które spełniają różne role. Do budynków tych zaliczymy skarbiec, bank, targ na którym odbywa się cotygodniowy festyn, ratusz oraz tablica trofeów (gdzie można sprawdzić globalny ranking miasteczka).

 

 

 • Ratusz z informacjami o miasteczku i listą mieszkańców
 • Skarbiec, aby przenieść zasoby do skarbca miejskiego
 • Bank, aby przenieść zasoby do mieszkańców i na festiwale
 • Tablica Trofeów, aby zobaczyć światowe rankingi festiwalowe

Bank i Skarbiec, jak z niego korzystać? MIASTECZKO Moja Kawiarnia

Bank i Skarbiec to specjalny budynek, do którego gracze mogą przekazywać swoje zasoby na rozwój miasteczka. Wszyscy członkowie miasteczka oraz jego lider mogą przekazywać do kasy swoje zasoby (przyprawy, diamenty, monety). Jednak tylko właściciel miasteczka może korzystać z kasy i wydawać przekazane środki.

Za środki, które są zgromadzone w banku można wznosić nowe budynki w miasteczku. Dzięki czemu później będzie możliwość przyjęcia kolejnych graczy (odblokowanie kolejnego miejsca dla gracza wymaga zaangażowania całego miasteczka. Ponieważ aby wykupić działkę potrzeba odpowiedniej ilości pucharów, monet i diamentów).

Do kasy można przekazywać diamenty i monety. Istnieje również możliwość przekazania przypraw, które zostaną automatycznie zamienione na diamenty.

Jak zarządzać i rozwijać miasteczko?

Miasteczko może być ulepszane przez lidera poprzez budowę dodatkowych domów, w których zamieszkają kolejni gracze. Aby móc budować potrzebujemy odpowiednich surowców w banku.

Tapnij na miejsce do sprzedaży:

 

Kolejne okno poinformuje Cię o ilości i rodzaju wymaganych do budowy środków. Jeśli wszystkie już posiadamy to wystarczy w kolejnym kroku po prostu dokonać zakupu. Jeśli nie to poproś swoich mieszkańców o wpłaty. 

MIASTECZKO Moja Kawiarnia

Zmiana nazwy miasteczka, jego rodzaj i ikony

Liderze wejdź do miasteczka, kliknij na główny budynek do pojawienia się ikony „i”. Tu masz możliwość zmienić nazwę i typ miasta.

Wpisz nazwę nowego miasta w polu wejściowym (1). Możesz także zmienić herb miasteczka, dotykając jednego z możliwych wariantów (2). Możesz też zmienić typ miasteczka (3), dotykając zielonej ikony po prawej stronie od bieżącego typu miasteczka.

Następnie dotknij „Zmień Miasteczko za 100 diamentów” (4).

Zasoby w miasteczku My Cafe

Dzięki zasobom miasta można odblokować nowe miejsce dla nowego gracza na mapie (maksymalnie miejsc jest 20) lub odblokować półki z nagrodami w Skarbcu. Każda z nich wymaga określonej ilości trofeów (zdobytych w czasie festiwali), określonej ilości monet i określonej ilości diamentów (podarowanych przez mieszkańców).

Mieszkańcy mogą przekazywać darowizny przy użyciu Skarbca: monety i diamenty bezpośrednio lub przyprawy, które natychmiast zamieniane są w diamenty. 

Tylko liderzy i asystenci mogą zarządzać zasobami miasteczka.

Darowizny nie mogą zostać zwrócone i są powiązane z miastem: jeśli opuścisz miasto, zostaniesz z niego wyrzucony lub miasto zostanie rozwiązane, nic nie odzyskasz.

Przelicznik przypraw na diamenty:

 • płatki róży – 1 💎
 • anyż – 2 💎
 • anyż gwieździsty – 2 💎
 • gałka muszkatołowa – 3 💎
 • żen-szeń – 4 💎
 • galangal – 4 💎
 • kardamon – 6 💎
 • tapioka – 6 💎
 • guarana – 7 💎
 • szafran – 10 💎
 • złoto – 15 💎 

Jak przypisać asystenta (zastępcy) w mieście?

Aby płynnie zarządzać miasteczkiem dobrze jest mieć zastępcę/asystenta, który w razie Twojej nieobecności pomoże mieszkańcom. Zakres uprawnień jest różny dlatego uważaj powierzając komuś kogo nie znasz pełnych uprawnień ponieważ w przeciągu kilku minut opróżni w Twoim miasteczku wszystkie odblokowane półki a następnie opuści miasteczko. Dlatego rozważnie dopieraj graczy a w szczególności osoby którym nadajesz uprawnienia.

 

Rola Asystenta
 
Asystent może wykonywać wszystkie czynności przywódców miasta (zarządzać skarbcem, zmieniać ustawienia miasteczka, zapraszać mieszkańców do miasteczka lub wyrzucać ich oraz akceptować lub odrzucać prośby o przyłączenie się do miasteczka). Asystenci mają takie same umiejętności, ale nie mogą usunąć lidera ani zarządzać asystentami.
 
Aby przypisać asystenta: 
 1. Wejdź do miasteczka.
 2. Wybierz budynek ratusza
 3. Wybierz „Przypisz rolę”

Jak usunąć gracza z miasteczka?

Tylko liderzy miasteczka mogą usunąć innych członków. Wystarczy w miasteczku tapnąć na domek wybranego gracza, wybrać „i” z menu kontekstowego, a następnie wybrać opcję usuń.

Nikt nie dołącza do mojego miasteczka!

Istnieją dwie główne metody zapraszania innych graczy do własnego miasteczka.

 1. Umieszczenie ogłoszenia o prowadzonej rekrutacji do miasteczka na grupach w social media powiązanych z grą.
 2. Przejście do kawiarni znajomego i zaproszenie go do swojego miasteczka za pomocą specjalnego przycisku.

Prestiżowe miasteczko – co to znaczy

Miasteczka z co najmniej jednym Elitarnym Mieszkańcem nazywane są Prestiżowe Miasta. Zobacz Elitarny Mieszkaniec, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tej funkcji.

Zamówienia miejskie

Zamówienia miejskie pochodzą od klientów kawiarni mieszkających w Twoim miasteczku. Każdy mieszkaniec otrzymuje maksymalnie 3 zamówienia telefoniczne w mieście na dzień. Zamówienia ta są dość podobne do normalnych zamówień telefonicznych, tyle że nagradzają cię przyprawami i rubinami zamiast monet. Realizacja tych zamówień może być trudniejsza do wypełnienia, ponieważ często klienci żądają specjalnych przepisów.

Po zaakceptowaniu jednego zamówienia ono nie zniknie, dopóki go nie wyrzucisz lub nie wypełnisz. Jeśli tego nie zrobisz, nie zostanie zastąpione nowym zamówieniem. Nie ma kary za usunięcie zamówienia.

Struktury miejskie:

Struktury miejskie to budynki kawiarni, które reprezentują Twoją Kawiarnię na mapie miasta. Możesz wybrać spośród 6 stylów: Manhattan, Golden Dragon / Złoty Smok, Northern Lights / Zorza Polarna, Chester, Prowansja i Loft. Budynek kawiarniany oczywiście nie musi pasować do Twojego stylu wnętrza. Możesz również zmienić styl w dowolnym momencie. O tym więcej TUTAJ.

Podstawowe zagadnienia Miasteczka My Cafe dla Mieszkańców:

Jak dołączyć do miasteczka?

Aby dołączyć do miasteczka musisz posiadać co najmniej 7 poziom. Tapnij na ikonę Mapy w prawym rogu ekranu gry. Następnie tapnij na „Dołącz”. Lista istniejących miasteczek i ich mieszkańców otworzy się. Wybierz jedno z nich lub wyszukaj konkretne po nazwie.

MIASTECZKO Moja Kawiarnia jak dołączyć MIASTECZKO Moja Kawiarnia

Dlaczego ciągle dostaję te same przyprawy za moje zamówienia w mieście?

Postacie w grze mogą być bardzo wytrwałe w wydawaniu przypraw do zamówień miejskich, nie masz się czym martwić, jeśli będą to robić przez kilka tygodni lub dłużej. W końcu ich nagrody się zmienią, ale może to zająć bardzo dużo czasu.

Dlaczego otrzymuję zamówienia miejskie tylko od jednej / dwóch postaci?

Jeśli w Twoim miasteczku widzisz tylko zamówienia od jednej lub dwóch postaci, to oznacza, że twój poziom jest raczej niski. Po prostu kontynuuj grę, a wkrótce będziesz miał więcej postaci z zamówieniami miejskimi!

Dlaczego nikt nie przyjmuje mnie do miasteczka?

Liderzy miast otrzymują setki aplikacji każdego dnia, wśród nich pewnie jest Twoja. Bądź cierpliwy.

Jak opuścić miasteczko? MIASTECZKO Moja Kawiarnia

W każdej chwili możesz opuścić miasteczko aby to zrobić musisz najpierw do niego wejść i tapnąć na główny budynek, aby później wybrać ikonę „i”. Następnie wystarczy tapnąć na „Opuść miasteczko”. Pamiętaj, że jeśli jesteś właścicielem miasteczka to po powyższej akcji utracisz je na zawsze. Innym sposobem jest tapnięcie na logo miasteczka zostaniesz przeniesiony do listy mieszkańców i dalej ta sama procedura co wyżej.

Jak opuścić miasteczko my cafe

Jak przekazać zasoby dla miasteczka?

Jeśli chciałbyś przekazać środki do kasy, dotknij budynku banku w miasteczku. Następnie dotknij strzałki w prawo zasobu (1), który chcesz przekazać, a następnie zielonego ptaszka (2), by potwierdzić tę czynność.

Jeśli masz dla nas jakieś sugestie lub w przypadku jeśli w opisie wkradnie się błąd to bardzo prosimy o zostawienie komentarza pod postem albo napisz do nas używając formularza kontaktowego.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Formularz kontaktowy MIASTECZKO Moja Kawiarnia

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Miasteczko

Advertisement
Na górę