Connect with us

M jak Miłość – obsada, opis, sezony – serial obyczajowy VOD TVP ONLINE ZA DARMO

M jak Miłość - obsada, opis, sezony - serial obyczajowy VOD TVP ONLINE ZA DARMO

SERIALE

M jak Miłość – obsada, opis, sezony – serial obyczajowy VOD TVP ONLINE ZA DARMO

“M jak miłość” to polski serial obyczajowy, emitowany na antenie TVP2 od 2000 roku. Serial opowiada historię rodzinnych i miłosnych zawirowań bohaterów związanych z Klinicznym Szpitalem MSWIA w Warszawie oraz ich prywatnymi życiami.

>>Zakazany owoc odc. 199 onlineOglądaj ZA DARMO na VOD TVP [Yasak Elma]streszczenie 199 odcinka ZAKAZANY OWOC >>

M jak Miłość serial TVP – opis

Serial został stworzony przez Iwonę Grabowską i Krzysztofa Rogulskiego, a jego reżyserami są m.in. Wojciech Solarz, Filip Zylber, Agnieszka Glińska i Katarzyna Adamik.

“M jak miłość” cieszy się dużą popularnością w Polsce i jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. W 2019 roku średnia oglądalność wyniosła około 3,3 mln widzów.

M jak Miłość produkcja, twórcy

Serial “M JAK MIŁOŚĆ” jest produkowany przez firmę MTL Maxfilm

Reżyseria
Ryszard Zatorski
Natalia Koryncka-Gruz
Maciej Dejczer
Piotr Wereśniak
Waldemar Szarek
Roland Rowiński
Mariusz Malec
Adam Iwiński
Jacek Gąsiorowski
Jarosław Sypniewski
Marek Bukowski
Marcin Krzyształowicz
Jose Iglesias Vigil
Kinga Lewińska
Krzysztof Łukaszewicz
Michał Węgrzyn

Scenariusz
Ilona Łepkowska
Alina Puchała
Paweł Jurek
Marta Kuszewska

Muzyka
Sebastian Krajewski

Zdjęcia
Piotr Bernat
Michał Englert
Tomasz Dobrowolski
Wojciech Todorow

Scenografia
Władysław Bielski

Czas trwania odcinka
ok. 45 min

“M jak miłość” to polski serial telewizyjny emitowany na antenie TVP2 od 2000 roku. Serial skupia się na życiu rodziny Stawskich, którzy mieszkają w fikcyjnej dzielnicy Warszawy. Głównym wątkiem serialu jest miłość, relacje rodzinne oraz problemy związane z codziennym życiem.

Serial został wyprodukowany przez Studio M1 na zlecenie Telewizji Polskiej. Twórcami serialu są Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Piotr Wereśniak oraz Agnieszka Piotrowska. Serial zyskał ogromną popularność w Polsce, a jego oglądalność sięgała nawet 7-8 milionów widzów.

W obsadzie serialu występują m.in. Joanna Koroniewska, Katarzyna Cichopek, Artur Żmijewski, Maciej Musiał, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Tomasz Karolak, Agnieszka Warchulska, Wojciech Malajkat i wielu innych. Serial był i jest wielkim sukcesem, co potwierdza jego długi czas emisji i popularność wśród widzów.

>> Oglądaj Online Seriale w my-cafe.pl [polub nas na Facebooku, żeby otrzymywać bieżące informacje]

M jak Miłość obsada

“M jak miłość” to popularny polski serial telewizyjny, który emitowany jest od 2000 roku. Opowiada on o życiu rodziny Mostowiaków, którzy mieszkają w fikcyjnym miasteczku Leśna Góra. Serial skupia się głównie na problemach rodzinnych, miłosnych i społecznych, jakie pojawiają się w życiu głównych bohaterów.

Głównymi bohaterami są rodzice – Barbara i Jan oraz ich dzieci – Iza, Marcin, Tomek i Ada. Ich życie jest pełne niespodzianek, dramatów i miłosnych perypetii. Bohaterowie mają do czynienia z różnymi problemami, takimi jak: choroby, śmierć bliskich, problemy z dziećmi, zdrada, kłamstwo czy trudne relacje rodzinne.

W “M jak miłość” pojawiają się również inni bohaterowie, którzy wpływają na życie rodziny Mostowiaków, a także na losy całego miasteczka.

Serial porusza także tematy związane z miłością i związkami międzyludzkimi. Widzowie śledzą losy bohaterów w ich poszukiwaniach miłości, zmaganiach z zdradą oraz problemach z komunikacją w związku.

“M jak miłość” to serial, który od lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Oprócz tematyki miłosnej i rodzinnego życia, porusza także ważne społeczne problemy, takie jak przemoc w rodzinie, trudności wychowawcze czy problemy związane z uzależnieniami.

Obsada “M jak miłość” składa się z wielu znanych i lubianych polskich aktorów, takich jak:

Małgorzata Kożuchowska (gra Magdalenę Stankiewicz),

Artur Żmijewski (gra Marcina Łobodzińskiego),

Agnieszka Warchulska (gra Izę Łobodzińską),

Małgorzata Foremniak (gra Agnieszkę Cieślak),

Tomasz Stockinger (gra Zbigniewa Kozioła), 

Wojciech Mann (gra Profesora Kozłowskiego).

Bohaterowie serialu M jak Miłość

Barbara Mostowiak to kobieta będąca seniorką swojego rodu oraz matką czworga dzieci: Marii, Marty, Marka i Małgorzaty. Razem z mężem, Lucjanem, stworzyli udane małżeństwo, które trwało przez 57 lat. Była osobą o wielkim sercu, stanowiąc wzór dla swoich wnuków oraz podporą dla całej rodziny. Jednak życie nie oszczędzało jej trudnych doświadczeń – wraz z mężem musiała zmierzyć się z pożarem swojego domu, którego sprawcą był chory psychicznie Rafał. Po śmierci męża Barbara popadła w rozpacz i traciła sens życia, ale za namową swoich bliskich postanowiła wyjechać z Grabiny, by złagodzić ból po stracie ukochanego. Po kilku miesiącach powróciła do domu i zaangażowała się w opiekę nad swoimi prawnukami.

Marta Wojciechowska (Mostowiak) była jedną z córek Barbary i Lucjana. Była bardzo ambitna i pracowita, w przeszłości pracowała jako prawniczka i sędzia, ale jej praca niosła ze sobą niebezpieczeństwo. Po tym, jak została napadnięta i trafiła do szpitala, musiała zmagać się z depresją oraz silnymi bólami głowy, które próbowała zniwelować lekami, ale z czasem stała się od nich uzależniona. Była związana z różnymi mężczyznami, w tym adwokatem Jackiem Mileckim oraz ministrem Norbertem Wojciechowskim, z którym miała córkę Annę. Po śmierci Norberta przez długi czas była sama, a następnie związała się z Rafałem Lubomirskim i Andrzejem Budzyńskim, z którym później się rozwiodła. W pewnym momencie wyjechała do Kolumbii, żeby przeanalizować kilka spraw, ale po powrocie do Polski zachorowała na niewydolność nerek.

Łukasz Wojciechowski to syn Marty Mostowiak i Norberta Wojciechowskiego. Jego życie było pełne tajemnic i niespodzianek. Przez wiele lat nie wiedział, że ma ojca, ponieważ matka zataiła przed nim fakt jego istnienia. Dopiero jako nastolatek poznał swojego ojca i nawiązał z nim dobre relacje. Niestety, życie przyniosło mu kolejne niepowodzenia. W wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego, w którym zginęła jego przyjaciółka, stracił zapał do studiów medycznych. Wyjechał do Kolumbii ze swoją ówczesną dziewczyną, ale po pięciu latach powrócił do Polski, gdzie poznał Katię, z którą miał córkę Natalię. Niestety, został przez nią porzucony. Zakochał się w Agi, ale ta wyjechała w podróż dookoła świata. Ostatecznie związał się z Patrycją, przyjaciółką swojej matki, która urodziła jego dziecko. Pracuje jako fizjoterapeuta. Łukasz miał wiele trudności w życiu, ale dzięki swojej siły i determinacji udaje mu się przezwyciężać trudności i iść naprzód.

Urszula Lisiecka to dziewczyna, która została adoptowana przez rodzinę Mostowiaków – Marka i Hanny. Dorastała w Grabinie, gdzie przeżyła swoje pierwsze miłości. Po śmierci Hanki, Urszula przeprowadziła się do Warszawy, gdzie zamieszkała z Anną. Charakteryzowała się odwagą i pomysłowością, nie bała się wyznawać swoich uczuć. Po kilku latach powróciła na wieś i została właścicielką „Siedliska”, które wcześniej należało do Anny. Tam związała się z policjantem Jankiem Morawskim, z którym była zaręczona. Jednak z czasem zakochała się w Bartku, bracie Andrzejka i zdecydowała się poślubić go.

Maria Rogowska (Mostowiak) to najstarsza córka Barbary i Zenona Łagody, choć przez większość życia wychowywał ją Lucjan Mostowiak. Po śmierci matki dowiedziała się o swoim biologicznym ojcu, czego długo nie mogła jej wybaczyć. Maria ma trójkę dzieci: synów-bliźniaków Piotra i Pawła oraz zmarłą tuż po narodzinach córkę Marię. Jest pielęgniarką, a po śmierci Zenona została właścicielką przetwórni owoców w Grabinie. Po kryzysie w małżeństwie z Krzysztofem Zduńskim, który wywołany został przez jej decyzje dotyczące zarządzania przetwórnią, para zdołała uratować związek. Maria z Michałem Łagodą uruchomiła rozlewnię wody mineralnej „Dar Grabiny”. Po rozwodzie z Zduńskim Maria poślubiła lekarza Artura Rogowskiego i wyjechali do Oslo. Gdy dowiedziała się o jego zdradzie z Teresą, zażądała rozwodu i związała się z Robertem Bilskim, jednak ich związek zakończył się po jego aresztowaniu. Znów zbliżyła się do Artura, gdy pojawiły się u niego podejrzenia ciężkiej choroby i ostatecznie ponownie poślubiła byłego męża.

Piotr i Kinga Zduńscy to para małżeńska. Piotr jest synem Marii i Krzysztofa Zduńskich oraz ma brata-bliźniaka Pawła. Pracował w kancelarii prawnej Adama Wernera i Andrzeja Budzyńskiego. Kinga natomiast jest córką Krystyny i Zbigniewa Filarskich, a jej ojciec był właścicielem firmy, w której pracował Krzysztof Zduński. Kinga jest psycholożką z wykształcenia i wcześniej pracowała w firmie konsultingowej, jednak teraz prowadzi “Bistro Za Rogiem”.

Rodzice Kingi początkowo byli przeciwni związkowi Kingi i Piotra, ale zmienili zdanie, kiedy Kinga trafiła do szpitala w wyniku wypadku samochodowego i chwilowo straciła wzrok. Para wzięła ślub i ma dwójkę dzieci: Magdalenę (Lenkę) i Mikołaja (Miśka). Jednak ich szczęście zostało przerwane, gdy Lenka trafiła do szpitala z powodu zażycia dopalaczy, które znalazła niedaleko lokalu dilera Jacka. Piotrek został aresztowany i skazany za podrzucenie amfetaminy do lokalu.

Po odbyciu kary więzienia Piotr wrócił do pracy w kancelarii. Zaczęli z Kingą starania o kolejne dziecko, które początkowo były bezskuteczne, ale ostatecznie Zduńscy doczekali się bliźniaczek: Zuzi i Emilki. Po powrocie Piotra z zagranicy Kinga zdecydowała się zrezygnować z pracy w bistro i zostać w domu z dziećmi. Jednak nieobecność męża coraz bardziej wpływała na nią negatywnie. W tym czasie pojawiła się Kamila, koleżanka Piotra z pracy, ale Piotrek odrzucił jej zaloty i powrócił do udanego związku z Kingą.

Paweł Zduński to brat-bliźniak Piotra, którego życie kręciło się wokół kobiet. W młodości pracował w warsztacie samochodowym, który okazał się magazynem skradzionych części, ale gdy chciał ujawnić prawdę, został oskarżony o kradzież i trafił do aresztu. Później znalazł pracę jako kierowca w przetwórni, którą prowadziła jego matka, oraz wypożyczalni kaset wideo z ojcem. Tam też poznał swoją pierwszą miłość, Teresę, która była o wiele starsza od niego i rozwiodła się dla niego ze swoim mężem. Paweł był też żonaty z Joanną, weterynarzem, ale zdrada zakończyła ich małżeństwo. Pracował w różnych miejscach, w tym w barze i bistro, ale przez oszustwo stał się bankrutem. Z Alą i jej córką planowali wyjazd do Anglii, ale ostatecznie zamieszkali w Grabinie. Po powrocie do Warszawy rozkręcił własną firmę, w której zatrudnił sekretarkę, Julię. Z czasem ponownie spotkał Teresę, ale już nie czuł do niej miłości. Po rozwodzie z Alą popadł w depresję, ale Julka mu pomogła. Pracował także w firmie transportowej, gdzie związał się z Gruziną Katią, która musiała uciekać przed ojcem i narzeczonym. Z Julką rozstali się, ale związał się z Franką i oświadczył się jej na góralskiej imprezie. Wkrótce wzięli ślub.

Magdalena Budzyńska, znana też jako Marszałek, to postać fikcyjna z polskiego serialu telewizyjnego. Była przyjaciółką Kingi Zduńskiej oraz byłą dziewczyną Pawła Zduńskiego. W wyniku lekkiego przeziębienia jej serce przestało prawidłowo funkcjonować i musiała przejść przeszczep organu. Po rozstaniu z Pawłem związała się z Kamilem Grycem, z którym utraciła ciążę, a jednocześnie romansowała z jego ojcem, Jerzym. Przez pewien czas była także związana z Kubą Ziobrem. Następnie wyszła za mąż za Aleksandra Chodakowskiego, z którym adoptowała Maćka Romanowskiego. Jednakże związek zakończył się rozwodem po tym, jak Chodakowski zdradził ją z Anetą Kryńską. Magdalena została asystentką adwokata Andrzeja Budzyńskiego, którego później poślubiła po jego rozwodzie z Martą Wojciechowską. Kamil Gryc próbował rozbić ich związek, ale na szczęście jego próby zakończyły się niepowodzeniem, a Magdalena i Andrzej pobrali się.

Aleksander Chodakowski jest synem Grzegorza i Aleksandry, a jego bratem jest Marcin. Jest lekarzem ortopedą i pracował w prywatnej przychodni Marii Rogowskiej. Wziął ślub z Magdaleną Marszałek, ale zdradził ją z lekarką Anetą Kryńską, która okazała się być kobieciarzem. Po niefortunnym upadku doznał poważnej kontuzji ręki, co zagrażało jego karierze, ale poddał się operacji i odzyskał zdrowie. Wspólnie z żoną adoptowali Maćka Romanowskiego, ale ich małżeństwo rozpadło się po tym, jak Aleksander zdradził Magdalenę z Anetą Kryńską. Podczas rodzinnej wycieczki nad jezioro, jego brat Marcin został porwany przez Artura Skalskiego, a Olek pozostał sam z dziećmi i Izą, którą Skalski zamknął w pomieszczeniu. W trakcie ataku na Oleka, ten ranił Skalskiego szkłem w tętnicę udową, co doprowadziło do jego śmierci. Olek próbował ukryć prawdę, ale w końcu ujawnił wszystko i dostał wyrok w zawieszeniu. Aleksander i Aneta kontynuowali swoją pracę w szpitalu po tym wydarzeniu.

Aleksander i Aneta Chodakowscy to para małżeńska, której życie pełne jest dramatycznych wydarzeń. Aleksander jest synem Grzegorza i Aleksandry oraz bratem Marcina. Jest lekarzem ortopedą i pracujeł w prywatnej przychodni Marii Rogowskiej. Wkrótce po ślubie z Magdaleną Marszałek zdradza ją z lekarką Anetą Kryńską, z którą związuje się, ale okazuje się, że Olek jest kobieciarzem. Niestety, jego kariera zostaje zagrożona przez poważną kontuzję ręki, którą doznał w niefortunnym upadku. W końcu poddaje się operacji i wraca do pracy. W międzyczasie spotyka Agnieszkę, córkę Teresy, lecz ich związek nie trwa długo.

Podczas rodzinnej wyprawy do domku nad jeziorem, Artur Skalski podstępem wywołuje Marcina do Warszawy, a Olek zostaje sam z dziećmi i Izą. Skalski zamyka Izę w jednym z pomieszczeń, a następnie atakuje Olka. W desperacji, Olek rani go szkłem w tętnicę udową, wskutek czego Artur umiera. Olek zeznaje policji, że Skalski uciekł, a następnie zakopuje jego ciało w lesie. Aneta dowiaduje się o sekrecie swojego ukochanego, próbuje mu pomóc i uporać się z traumatycznym zdarzeniem. Sąsiad Marcina i Izy, Jarosław Olewicz, był świadkiem zdarzenia i szantażował Olka. W końcu zawiera sojusz z Olkiem i pomaga żonie w rehabilitacji.

Kamil zeznaje przeciwko Olkowi, który zostaje aresztowany, ale Aneta podrabia jego podpis, by wziąć z nim ślub za kratkami. Niedługo później Olek ujawnia całą prawdę o zabójstwie na rozprawie. Ostatecznie, Olek dostaje wyrok w zawieszeniu, a małżonkowie pracują razem w szpitalu. Wszystkie dramatyczne wydarzenia, przez które przeszli, pomogły im zacieśnić więź i pogłębić wzajemne uczucia.

Izabela i Marcin Chodakowscy są rodzeństwem. Marcin jest synem Grzegorza i Aleksandry, bratem Aleksandra oraz ojcem Mai i Szymona. Oprócz prowadzenia agencji detektywistycznej, trenuje również boks. W przeszłości związał się z Katarzyną Mularczyk, która zmarła w wyniku powikłań poporodowych. Później spotkał kuratorkę Izabelę, z którą spędził noc, a która rozstała się z narzeczonym dla niego, Arturem Skalskim. Marcin oddał szpik, aby uratować życie tancerce Naomi, która została później zamordowana przez swojego kochanka. Iza dała się zmanipulować przez Artura i oskarżyła Marcina o morderstwo. Ich związek się rozpadł, a Iza opuściła Warszawę i zwolniła się z pracy. Wkrótce potem oboje spotkali się przypadkiem i spędzili namiętną noc, ale Marcin zostawił Izę samą, co doprowadziło ją do próby samobójczej. Okazało się, że Iza jest w ciąży, ale Marcin nie przeczytał jej listu i wrzucił go do niszczarki. Wraz z Jakubem Karskim próbowali dopaść mordercę Tomka i ostatecznie go zabili. Iza urodziła córkę Maję, a Marcin odkrył, że to jego dziecko, o czym nie wiedział przez manipulacje Artura. Skalski zaczął prześladować Izę, aż w końcu porwał ją i zabrał do leśniczówki niedaleko Łodzi. Podczas ucieczki doszło do wypadku, w wyniku którego Iza została uznana za zmarłą. Jednak po wielu miesiącach została odnaleziona przez niemieckich lekarzy i po wyzdrowieniu poślubiła Marcina w Grabinie.

Zofia Kisiel-Żak to postać z fikcyjnego świata polskiego serialu telewizyjnego “M jak miłość”. Jest przyjaciółką Barbary, która straciła męża – Włodka Kisielu, a także bliską znajomą Lucjana Mostowiaka. Zofia pracowała w sklepie Marka, a później została wybrana na sołtysa. Wyróżniała się z tłumu jako największa plotkara w całej wiosce. Niestety, została okradziona i straciła swój dom przez oszusta Roberta Żaka. Po tym wydarzeniu mieszkała ponad rok w domu Mostowiaków.

W trakcie swojego życia Zofia wyszła za mąż za Roberta, który później stał się organistą i przewodniczącym kościelnego chóru. Niestety, para często się kłóciła, a przyczyną ich nieporozumień były głównie pomysły mężczyzny na szybki zarobek.

Inną postacią z tego samego serialu jest Ala Wrońska, siostra Roberta. Po śmierci brata zamieszkała w Lipnicy, gdzie została przyjęta przez swojego wujka, księdza proboszcza z Grabiny, którego zagrał Maciej Damięcki. Ala jest bliską przyjaciółką Mateusza i Lilki, a aktualnie pracuje w bistro Kingi.

M JAK MIŁOŚĆ – sezony 

Sezon telewizyjny lata Odcinki Początek emisji Koniec emisji
1. 2000/2001 1–29 (29) 4 listopada 2000 16 czerwca 2001
2. 2001/2002 30–74 (45) 11 grudnia 2001 3 stycznia 2002
8 stycznia 2002 29 maja 2002
3. 2002/2003 75–150 (76) 17 września 2002 10 czerwca 2003
4. 2003/2004 151–242 (92) 15 września 2003 7 czerwca 2004
5. 2004/2005 243–340 (98) 13 września 2004 21 czerwca 2005
6. 2005/2006 341–425 (85) 5 września 2005 21 czerwca 2006
7. 2006/2007 426–507 (82) 11 września 2006 19 czerwca 2007
8. 2007/2008 508–594 (87) 3 września 2007 20 września 2007
24 września 2007 17 października 2007
22 października 2007 17 czerwca 2008
9. 2008/2009 595–675 (81) 1 września 2008 16 czerwca 2009
10. 2009/2010 676–754 (79) 1 września 2009 8 czerwca 2010
11. 2010/2011 755–843 (89) 13 września 2010 24 listopada 2010
29 listopada 2010 13 czerwca 2011
12. 2011/2012 844–923 (80) 5 września 2011 5 czerwca 2012
13. 2012/2013 924–996 (73) 3 września 2012 28 maja 2013
14. 2013/2014 997–1072 (76) 3 września 2013 10 czerwca 2014
15. 2014/2015 1073–1151 (79) 1 września 2014 9 czerwca 2015
16. 2015/2016 1152–1231 (80) 31 sierpnia 2015 7 czerwca 2016
17. 2016/2017 1232–1306 (75) 29 sierpnia 2016 30 maja 2017
18. 2017/2018 1307–1377 (71) 28 sierpnia 2017 29 maja 2018
19. 2018/2019 1378–1451 (74) 3 września 2018 4 czerwca 2019
20. 2019/2020 1452–1522 (71) 10 września 2019 26 maja 2020
21. 2020/2021 1523–1594 (72) 8 września 2020 31 maja 2021
22. 2021/2022 1595–1665 (71) 6 września 2021 31 maja 2022
23. 2022/2023 od 1666 5 września 2022 2023

M JAK MIŁOŚĆ streszczenia odcinków:

1718, 1719, 1720, 1721, 1722  < = KLIKNIJ I ZOBACZ JUŻ DZIŚ

1723, 1724, 1725, 1726, 1727 < = KLIKNIJ I PRZECZYTAJ CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO

1728, 1729, 1730, 1731, 1732 < = KLIKNIJ

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w SERIALE

POLECANE

Na górę