Connect with us

Kres niewinności – obsada, opis, – serial historyczny VOD TVP ONLINE ZA DARMO

Kres niewinności - obsada, opis, - serial historyczny VOD TVP ONLINE ZA DARMO

SERIALE

Kres niewinności – obsada, opis, – serial historyczny VOD TVP ONLINE ZA DARMO

„Kres niewinności” to nowy polski miniserial, którego emisja rozpocznie się 7 maja na antenie TVP1 w niedzielnym prime-time. Serial składa się z czterech odcinków i stanowi serialową adaptację filmu „Marzec’68”. Akcja serialu skupia się na protestach studentów, którzy sprzeciwiają się zakazowi wystawiania „Dziadów”. W produkcji zobaczymy wiele znanych twarzy polskiego kina i telewizji, a w obsadzie znajdą się m.in. Adam Woronowicz, Marek Kalita, Piotr Cyrwus, Dorota Segda, Krzysztof Stelmaszyk, Anna Radwan i Janusz Chabior. To historia, która porusza ważne tematy związane z wolnością słowa, a także ukazuje niełatwe wybory, jakie muszą podjąć ludzie w czasach ciężkich politycznych zmian.

>>Słodkie Kłamstewko odc. 11 onlineOglądaj na VOD TVP [Benim Tatlı Yalanım]streszczenie odcinka 11 SŁODKIE KŁAMSTEWKO >>

Kres niewinności odc. 1 – Oglądaj na VOD TVP

  1. gdzie w TV: TVP1
  2. premiera TV: 7 maj 2023
  3. godzina: 20:20
  4. Czas trwania: 45 minut
  5. Gatunek: Serial historyczny

STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE (vod.tvp.pl) Polowanie na ćmy Sezon 1, odc. 1 emisja na jakim programie?

Kres niewinności serial TVP – opis

„Kres niewinności” to miniserial opowiadający trudną historię miłości Janka, granej przez Ignacego Lissa, i Marty, którą zagra Vanessa Aleksander. Akcja serialu rozgrywa się wiosną 1968 roku, na tle burzliwych wydarzeń w Polsce. Gomułkowska propaganda i aparat opresji spotykają się z oporem społecznym, a studenci wychodzą na ulice, by walczyć o swoje prawa. W serialu zobaczymy wiele ważnych wydarzeń, takich jak protest w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” czy przemówienie Władysława Gomułki z 19 marca 1968 roku, które przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego.  „Kres niewinności” to nie tylko opowieść o miłości dwójki młodych ludzi, ale także o ważnych wydarzeniach, które miały wpływ na historię Polski.

>> Oglądaj Online Seriale w my-cafe.pl [polub nas na Facebooku, żeby otrzymywać bieżące informacje]

Kres niewinności obsada 

W obsadzie produkcji pojawiają się również takie gwiazdy jak Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jack Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.

Reżyser: Krzysztof Lang
Scenariusz: Andrzej Gołda
Obsada: Vanessa Aleksander, Ignacy Liss , Ireneusz Czop

Bohaterowie serialu Kres niewinności

Opowieść z serialu „Kres niewinności” jest serialową adaptacją filmowego hitu o protestach studenckich w Polsce z 1968 roku. W serialu, studenci protestują przeciwko bezprawnej relegacji kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza sztuki „Dziady”. Hania i Janek, zakochani w sobie szaleńczo, dołączają do protestującej młodzieży, ale ich rodziny znajdują się po dwóch różnych stronach marcowej barykady. W ogarniętym buntem kraju, młodzi walczą o swoje uczucie i o to, aby ich głos był słyszany. 

Serial “Kres niewinności” jest rozszerzoną wersją filmu “Marzec ’68”, który zadebiutował w kinach w 2022 roku. Nowa produkcja zastąpi w ramówce Telewizji Polskiej serial “Polowanie na ćmy”. W serialu, widzowie zobaczą obiecujących młodych aktorów, jak również wielu znanych i doświadczonych aktorów polskiej kinematografii. W głównych rolach wystąpią Vanessa Aleksander i Ignacy Liss, a w obsadzie pojawią się m.in. Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Mariusz Bonaszewski i Mikołaj Kubacki.

“Kres niewinności” to historia trudnej miłości dwojga młodych ludzi na tle wydarzeń, które miały miejsce w Polsce wiosną 1968 roku. Widzowie będą mogli śledzić burzliwe protesty studentów i zderzenie się z aparatem opresji i gomułkowską propagandą. Serial ma na celu ukazanie dramatu jednostek w czasie, gdy Polska znajdowała się na skraju politycznej i społecznej zmiany.

“Kres niewinności” będzie można oglądać na antenie Telewizji Polskiej od 7 maja w niedzielny prime-time. Każdy następny będzie emitowany również tego samego dnia i o tej samej porze. Miniserial składa się łącznie z 4. odcinków, które trwają około jednej godziny. 

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w SERIALE

POLECANE

Na górę