Connect with us

Moja kawiarnia: Restauracja i zabawa

Family Island zasoby – Jak zdobyć surowce?FAMILY ISLAND

Family Island zasoby – Jak zdobyć surowce?

W tym poradniku rozwiążemy problemy odnośnie Family Island zasoby w grze. Odpowiemy na pytania jak je pozyskać i gdzie można je najłatwiej znaleźć. Z pewnością odpowiedzi na te pytania okażą się dla wielu z Was pomocne.

>> Family Island wskazówki w my-cafe.pl [polub nas na Facebooku, żeby otrzymywać bieżące informacje]

Family Island zasoby – czym są do czego służą

Zasoby inaczej nakłady określa się wszystkie materialne i niematerialne składowe procesu produkcji, które są niezbędne do wytwarzania dóbr/towarów. W grze mobilnej Family Island mamy bardzo dużo zasobów z których wytwarzane są różne produkty wykorzystywane do budowy, ulepszeń i modernizacji różnych budynków na wyspie. Niektóre wykorzystywane są do przygotowywania posiłków. Składnikiem niematerialnym w tym przypadku jest oczywiście czas produkcji i energia. 

Gdzie znaleźć zasoby / przedmioty?

Trawa

Trawa jest dostępna w grze od 1 poziomu i co jakiś czas pojawia się na Wyspie Domowej. Jest jej także mnóstwo na innych wyspach. Jeśli skończy Ci się trawa, zacznij sadzić korzenie – zbierając je, zgarniesz przy okazji trochę trawy.

Muszle

W Family Island muszle można zdobyć w prezencie od kupca za realizowanie zamówień. Można je również zdobyć z rozgwiazd i skrzyń. Na poziomie 13 można również zdobyć piaskownicę, będącą źródłem muszli.

 

Glina

Złoża gliny leżą na wielu wyspach w grze. Można ją także uzyskać z meteorytów, które co jakiś czas pojawiają się na Wyspie Domowej. Gliny powszechnie używa się do budowy budynków oraz ulepszeń, można z niej także wytwarzać różne rzeczy. Glina jest odblokowywana od poziomu 9.

Szyszki jodły

Szyszki jodłowe można uzyskać, ścinając jodły począwszy od poziomu 8. Znajdują się także w niektórych przedmiotach na wyspach wydarzeń. Szyszek możesz użyć do produkowania żywicy, gdy już zbudujesz piec. Jest on dostępny od poziomu 17.

Żywica

produkuje się w piecu, używając kłód oraz szyszek jodły. Można ją także zdobyć podczas ścinania niektórych drzew.

Pióra

Pióra można uzyskać z kurczaków począwszy od poziomu 7. W pierwszej kolejności musisz swoim kurczakom przygotować specjalną paszę w młynie i je karmić.
Nie martw się, jeśli pierwsza próba pozyskania piór się nie powiedzie. Nasze zwierzęta cenią cierpliwość!

Kwas

Kwas można uzyskać z trujących roślin i cierni rosnących na wielu wyspach. Wiele z tych roślin można znaleźć na Wyspie Słońca i na niektórych wyspach wydarzeń.

Pochodnie

Pochodnie to dość rzadki przedmiot w grze. Można je uzyskać tylko jako nagrodę za zrealizowanie łańcucha zleceń od szamana, jak też z porzuconych palenisk na niektórych wyspach. Pochodnie są niezbędne do ulepszeń budynków, więc trzymaj je w zanadrzu. Wypadają ze skrzyń oraz prezentów. Z wypalonych ognisk i ze starych fundamentów (ruin). A także ze spróchniałych drzew.

Świece

Świece to rzadko występujący przedmiot w grze. Zostają odblokowane od poziomu 10. Można je otrzymać w nagrodę za wykonanie łańcucha zamówień od szamana. Mogą być schowane w niektórych skrzyniach i prezentach na różnych wyspach. A także skrzynie, wypalone ogniska, stare fundamenty (ruiny) czy zniszczone chatki.

Począwszy od poziomu 56 możesz wytwarzać świece w odlewni – używaj wosku pszczelego, żywicy i sznurków.

Kule wieszcza

Kula wieszcza wypadnie z opuszczonej chaty szamana. Możesz jej użyć do ulepszenia Totemu Szczęścia na poziomie 19.

Szpony

1. Szpony znajdziesz w prezentach od szamana za wykonanie łańcucha jego zamówień.
2. Na niektórych wyspach są ciernie, z których spadają szpony. Szpony są całkiem przydatne: można z nich wykonać igły w stolarni na poziomie 14 i użyć ich do ulepszania niektórych budynków w całej grze.

Guziki

Guziki znajdziesz w prezentach od szamana za wykonanie łańcucha jego zamówień. Są dostępne dla graczy od poziomu 29.

Złote klucze

Złote klucze można dostać za wykonanie pełnego łańcucha zamówień od kupca. Użyj kluczy do otwierania skrzyni na wyspie! Złote klucze można także dostać w nagrodę za rywalizowanie w różnych wydarzeniach.
Mogą także stanowić część ofert specjalnych, które można kupić w grze Family Island.

 

Złote kilofy, łopaty, piły

Otrzymuje się ze skrzyń, które pojawiają się na domowej wyspie. Są one jedyną opcją zebrania niektórych obiektów na mapie. Niektóre przedmioty na mapie można zebrać wyłącznie przy pomocy przedmiotów specjalnych. Można je znaleźć w skrzyniach na Wyspie Domowej i na niektórych wyspach wydarzeń. Skrzynie otwiera się przy pomocy kluczy, które można dostać od kupca. Złotych przedmiotów można użyć do niszczenia rzadkich przedmiotów w grze. Dzięki nim otrzymasz rzadkie zasoby i energię.

Kamień runiczny

Kamień runiczny pojawia się w grze na poziomie 62. Do jego wykonania potrzebne będą kamienne bloki, noże i niebieska farba. Wyprodukowane w warsztacie szamana. Usuwaj prastare ruiny na wyspie skarbów.

Sfera czasu

Znajdziemy je na wyspie skarbów.
Kawałki sfery czasu znajduje się na wyspie skarbów. Można je również znaleźć na Zapomnianej Wyspie, która od czasu do czasu otwiera się w grze.

iKamień

Znajdziemy je w ruinach lub otrzymamy za wykonane zamówienie od szamana. Rzadko ze skrzyń i wypalonych ognisk. iKamień znajdziesz w prezentach od szamana za wykonanie łańcucha jego zamówień. Można go także znaleźć w ruinach na niektórych wyspach.
iKamień jest dostępny dla graczy od poziomu 24. Dzięki niemu ulepszysz dom i latarnię.


Czaszka

Podczas handlu z szamanem jak i na różnych wyspach ale to rzadko ze skrzyń, wypalonych ognisk czy ruin. Dostępne od poziomu 20.

Szmaragd

Uzyskamy je po rozbiciu kamiennych skał. Także jako nagroda za wykonane zamówienia kupca. W tym celu musisz rozbić duże kamienie. Szmaragdy możesz także otrzymać za wykonanie łańcuchów zamówień od kupca.
Tego zasobu można użyć do realizacji zamówień szamana oraz do naprawy lub ulepszania budynków i przedmiotów.
Uwaga: szmaragdy, tak jak pozostałe przedmioty z części magazynu przeznaczonej na „Rzadkie” rzeczy, nie zajmują w nim miejsca, więc nie musisz się przejmować ich ilością.

Bursztyn

Uzyskamy je po rozbiciu glinianych skał. Także jako nagroda za wykonane zamówienia kupca. By zdobyć bursztyn, musisz rozbijać duże grudy gliny. Możesz go także otrzymać za wykonanie łańcucha zamówień od kupca.
Tego zasobu można użyć do realizacji zamówień szamana oraz do naprawy lub ulepszania budynków i przedmiotów.

Lazuryt

Podczas handlu z kupce jak i przy rozbijaniu złóż rudy opalu – 1 lazuryt ze skał za 95, 2-3 ze skał za 155. Uzyskasz go, niszcząc duże złoża niebieskiego kamienia. Lapis lazuli znajdziesz także w prezentach od kupca za wykonanie łańcucha jego zamówień.


Popiół

Podczas handlu z szamanem. Z popiołu można wykonać paletę na poziomie 31 i ulepszyć niektóre budynki w całej grze. Można go otrzymać w nagrodę za wykonanie łańcucha zamówień od szamana.

Gąbka

Można je uzyskać z korali na Wyspach Łez. Gąbki znajdziesz w koralowcach na Wyspie Łez. Są dostępne dla graczy od poziomu 31.

Magiczny kamień

Można ją zdobyć za wykonywanie zleceń dla szamana. Wypadnie również z opuszczonej chaty w lewej części domowej wyspy.

 

Pszczoła

Złotej siatki możesz użyć do łapania pszczół począwszy od poziomu 56. Pszczoły mieszkają na klombach z kwiatami. Pszczół możesz użyć do zapełnienia ula, zbierania miodu i wosku.

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli można zbierać z ula począwszy od poziomu 56. Używa się go do wytwarzania świec w odlewni.

Czarny diament

Możesz go pozyskać w pracowni jubilerskiej na Perłowej Wyspie.

Ruda opalu

Rudę opalu można pozyskać, rozbijając niebieskie kamienie. Można ją wykorzystać do przygotowania niebieskiej farby w mieszarce.

Zepsuty samochód

Ten zepsuty pojazd musisz odnaleźć, by móc odzyskać kamień młyński. Zepsuty samochód znajdziesz na górnym poziomie Wyspy Domowej, tam, gdzie jest wulkan. Nie martw się, jeśli ten obszar gry jest dla Ciebie jeszcze niedostępny. Ukończ aktywne misje a w końcu tam dotrzesz.

Koniczyna

Koniczynkę można otrzymać za ścięcie paproci oraz za wykonanie zleceń kupca. Możesz również postawić stóg siana i otrzymywać jedną koniczynę co 24 godziny. Uważaj na ten zasób, ponieważ będziesz go potrzebował do przygotowania jedzenia dla swoich zwierząt.

Ruda miedzi

Można ją znaleźć, rozbijając złoża rudy miedzi.

Sztabki złota

Sztabek złota można użyć do ulepszania dużego i gigantycznego magazynu na Twojej Wyspie Domowej. Można je uzyskać, biorąc udział w różnych wydarzeniach lub kupić je korzystając z ofert specjalnych. Po ulepszeniu magazynu zyskasz więcej miejsca na zasoby.

Złota siatka

Złotą siatkę można uzyskać z nagród kupca począwszy od poziomu 56. Potrzebna Ci jest do łapania pszczół, które wytwarzają miód i wosk.

Ruda złota

Można ją znaleźć, rozbijając złoża rudy złota. Rudy złota używa się do zbudowania pieca, a także do wytwarzania złota.

Wrzos

Wrzosy można sadzić na polach począwszy od poziomu 48. Używa się ich do wytwarzania syropu w młynie.

Niewyprawiona skóra

Niewyprawione skóry otrzymuje się z kóz. Wystarczy je nakarmić ich paszą. Karmę dla kóz można wytwarzać w młynie.

Miód

Miód pojawia się w grze na poziomie 56. Możesz go zbierać z ula i użyć do upieczenia placka z miodem.

Żelazo

Można je pozyskać ze złóż rudy żelaza począwszy od poziomu 45. Z żelaza można także wytwarzać sztabki żelaza.

Dźwignia

Dźwignia jest potrzebna do naprawy windy, która może Cię zabrać na wyższy poziom Twojej Wyspy Domowej. Znajdziesz ją na Wyspie Inwencji.

Wapień

Wapień możesz uzyskać ze złóż wapienia począwszy od poziomu 33. Można go użyć do produkcji bloków wapiennych i białej farby.

Kłoda

Kłody uzyskuje się, ścinając różne drzewa.

Kwiat lotosu

Kwiat lotosu pojawia się w grze na poziomie 63, można go zebrać ze stawu lotosu.

Trawa łąkowa

Trawę łąkową można znaleźć na specjalnym polu wyspy macierzystej (łąka). Staje się dostępny na poziomie 64. Z trawy łąkowej możesz zrobić wieniec.

Mięso

Mięso można otrzymać od koguta. Wystarczy nakarmić go karmą z kurczaka. Pokarm dla kurczaków można wytwarzać w młynie.

Mleko

Nakarm kozę paszą dla kóz, a będzie Ci dawać mleko.

Palmy

Palmy zaczynają rosnąć na Wyspie Domowej, jak tylko osiągniesz poziom 27. Urosną po prawej stronie wyspy, nad wodą.
Uwaga: upewnij się, że masz tam dość wolnego miejsca, by palmy mogły rosnąć.

Kłody i liście palmowe

Można je uzyskać, ścinając palmy.

Perła

Perły można zbierać z muszli na Perłowej Wyspie, a później ze stawu na Wyspie Domowej.

Plany

Plany można otrzymać po zebraniu totemu na każdej z Wędrujących Wysp (Hipopotamowa Wyspa, Wyspa Szopów, Kumkająca Wyspa, Wyspa Żółwi itd.). Możesz także ich użyć do ulepszenia misy z kwiatami na Twojej Domowej Wyspie. Następnie dostępna stanie się nowa wyspa w tej historii.

Sól

Sól w grze Family Island można zdobyć, realizując zamówienia od kupca i szamana. Sól można znaleźć w prezentach za wykonanie łańcucha zleceń. Sól służy do gotowania jedzenia.
Uwaga: masz BARDZO małe szanse na uzyskanie soli ze zbierania rozgwiazd.

Szafir

Szafiry można zdobyć z szafirowych stawów, które stają się dostępne po ukończeniu historii Sapphire Island. Do wykonania bransoletki z szafiru potrzebne będą szafiry.

Srebro

Można je pozyskać ze srebrnych kamieni z rzeki na Wyspie Muskelona (dostępna od poziomu 37). Możesz je także zebrać ze srebrnego stawu, który musisz znaleźć na Wyspie Muskelona, i zabrać ze sobą.

Kij

Kije można zbierać w krzakach i między drzewami.

 

Kamień

Kamienie można znaleźć na każdej wyspie.

Cierń

Można je znaleźć na niektórych wyspach w grze. Na Wyspie Słońca jest wiele cierni.

Marchewka

Marchewka jest dostępna począwszy od poziomu 49. Można jej użyć do nakarmienia krowy lub upieczenia marchewkowych babeczek (dostępnych od poziomu 52).
❗ Jeśli jesteś już na poziomie 49, lecz marchewka nadal jest dla Ciebie niedostępna, ukończ aktywne misje na Twojej Wyspie Domowej. Marchewka stanie się dostępna, gdy skończysz misję z żywicą, a następnie misję z heblowanymi deskami i gwoździami.

Kurki

Kurki można zbierać na łóżku kurek. Łoże kurek znajduje się na wyspie Balancer. Gdy tylko wykonasz łańcuch niezbędnych zadań, będziesz mógł przynieść do domu grządkę z kurkami i zbierać grzyby, aby ugotować pyszne smażone kurki.

Jajka

Jajka można otrzymać od kur. Wystarczy, że nakarmisz je kurczakiem. Pokarm dla kurczaków można wytwarzać w młynie.

Zardzewiała zębatka

Żelazny klucz
Kamień przyciągający
Igła magnetyczna
Lodowe serce
Złota mikstura
Dysk pamięci

Butelka

Lodowe ciernie

Fragment latającego skrzydła
Koło zębate
Tajemnicze jajko

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w FAMILY ISLAND

Advertisement
Na górę
error: Content is protected !!