Connect with us

Moja kawiarnia: Restauracja i zabawa

Family Island Energia za darmo – Jak zdobyć więcej energii?


Family Island Energia za darmo

FAMILY ISLAND

Family Island Energia za darmo – Jak zdobyć więcej energii?

Zasadą gry mobilnej Family Island Adventures jest zdobywanie jak największej ilości energii oraz rubinów (o tym >>TUTAJ<<), za które następnie możesz zdobywać niezbędne zasoby oraz rozwijać swoją wyspę domową. W Family Island energię możesz zdobywać zarówno za realne pieniądze o czym pisaliśmy w >>TUTAJ<<  jak również całkowicie za darmo. Gra online Family Island wymaga zaangażowania, odpowiednich strategii oraz sumienności. Czy są Family Island kody na energię? Zdradzimy Ci jak szybko i łatwo zdobyć Family Island Energię za darmo, wszystko znajdziesz w artykule poniżej:

>> Family Islandmobilna gra onlineWyspa Rodzinna  >>

Family Island Energia za darmo

W Family Island możesz zdobywać za darmo energię na kilka sposobów. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych wskazówek a energia same będą do was wpadać!

Aby zdobyć energię w grze Family Island, musisz wykonywać zadania i ukończyć misje. Możesz także zbierać skarby, produkować i sprzedawać produkty, handlować z innymi graczami, grać w gry i uzyskiwać bonusy. Możesz również korzystać z magicznych skrzynek, które dają ci dużo energii.

Automatycznie odnawianie energii do limitu poziomu

Energia w grze mobilnej Family Island Adventures przywracana jest wraz z czasem w grze, jeden punkt energii dostajemy co 2 minuty. Energia przywraca się automatycznie do limitu określonego przez poziom twojego domu. Możesz również uzyskać dodatkową energię z jedzenia, kiedy wypełniasz zamówienia od kupca i szamana, ze skrzyń i rzadkich przedmiotów, z prysznica i toalety, a nawet z niektórych wyjątkowych dekoracji zdobytych w czasie eventów. Kontynuuj eksplorację wysp, a znajdziesz więcej sposobów na zebranie energii!

Brązowe skrzynie na Wyspie Domowej?

Codziennie, po zalogowaniu się do gry, przejrzyj dokładnie swoją Domową Wyspę, zwróć uwagę zwłaszcza na wybrzeża po prawej stronie (plażę). Tam pojawiają się brązowe skrzynie jak na zdjęciu poniżej. Aby otrzymać z nich energię należy obejrzeć krótką reklamę. Po obejrzeniu reklamy otrzymuje się 30 energii. Skrzynia jest generowana co 12 godzin. Skrzynia występuje maksymalnie 2x dziennie to maksymalnie 60 punktów energii uda Wam się tym sposobem zdobyć. Podobne skrzynie występują również na innych wyspach eventowych i fabularnych.

Ikona czasowa z energią

Ikona czasowa z energią pojawia się w lewym górnym rogu ekranu. Jest ona dostępna pięć razy dziennie. Po obejrzeniu reklamy otrzymuje się 20 energii. Ikona pojawia się co 12 minut. Ikony nie zawsze są dostępne, a czas, w którym są dostępne jest bardzo krótki. Gdy przegapi się taką ikonkę, należy poczekać 12 minut, by pojawiła się następna.

Reklamy podczas jedzenia posiłków przez rodzinę

Po obejrzeniu reklamy otrzymuje się premię w postaci dodatkowych 25% energii – przeliczanych od pojedynczej potrawy lub kombinacji kilku. Reklamy przy stole są dostępne 5 razy dziennie z 12-minutową przerwą między wyświetleniami.

Uwaga! Pamiętajcie o pewnej zależności. Jeśli chcielibyście wykorzystać maksymalnie ten sposób to na stole muszą znaleźć w każdym slocie różne potrawy. Umieszczając identyczne obniżacie ich wartość jeśli chodzi o podstawę energii jakie można z nich uzyskać. Aby uzyskać jak najwięcej energii podstawowej, a co za tym idzie uzyskać największy bonus z reklamypotrawy w slotach muszą być różne. Ważne, aby to były potrawy dające największą ilość energii.

Znajdź różowy woreczek

Nie zapomnij sprawdzić wysp eventowych pod kątem ukrytych „woreczków”. Różowe woreczki znaleźć można tylko na tych wyspach. W środku znajdziesz miedzy innymi energię.


Reklama w sklepie gry

Reklamy można także oglądać w sklepach gry mobilnej. Pojawiają się one raz na kilka dni i można dzięki nim zdobyć 6 rubinów lub 30 punktów energii. Kiedy przy pasku z energią lub obok rubinów wyświetla się czerwony wykrzyknik oznacza to, że w sklepie pojawiła się oferta z reklamą. Reklama dostępna jest przed 4 godziny od momentu pojawienia się wykrzyknika w przypadku energii w przypadku rubinów przez 7 godziny.


Wykonuj zlecenia Kupca i Szamana

Domową Wyspę odwiedza co 3h Kupiec, spotkacie go po lewej stronie przy plaży, podpływa tam swoim statkiem. Dzięki wypełnieniu zamówienia Kupca możemy uzyskać do 60 punktów energii, o ile pominiemy tylko jeden produkt z zamówienia, czyli damy mu 9 z 10 wymaganych produktów. Oczywiście oprócz energii zyskacie wiele innych, cennych przedmiotów, a przede wszystkim ważne są dla Was klucze do otwierania skrzyń.

W odróżnieniu od Kupca, Szaman może składać u Nas zamówienia raz za razem, obyśmy tylko mogli je szybko realizować. Każde zrealizowane zamówienie dla Szamana pozwoli nam uzyskać 25 punktów energii. Tu jednak musimy mu dać wszystkie przedmioty, co niekiedy stanowi problem bo żąda przedmiotów dość rzadkich bądź takich, których produkcja zajmuje sporo czasu lub surowców. Jednak nagroda jest zacna, zwłaszcza jeśli zdacie sobie sprawę, że brakuje Wam ciągle soli.

Zarówno prezenty od Kupca jak i Szamana (oprócz ilości energii) mogą być za każdym razem inne. Przy zleceniach od Kupca nie zawsze musicie realizować wszystkie zlecenia, ale punktów energii otrzymacie mniej, jak i mniejsze inne nagrody.

Fontanna Czasu

Po pierwszej naprawie fontanny daje ona możliwość trzykrotnego zdobycia 40 energii. Potem się psuje i możesz ją naprawić ponownie. Gdy fontanna jest zepsuta, daje jedynie 5 energii. Jeśli naprawisz ją po raz kolejny, możesz ponownie uzyskać 40 energii trzy razy. Aby naprawić Fontannę, potrzebujesz specjalnych kul (Sfery Czasu), które można zdobyć na Wyspie Skarbów.


Czyszczenie wysp z elementów

Im większy koszt energii jaki ponosimy podczas usuwania drzew czy innych elementów z kolejnych wysp, tym otrzymujemy o wiele większy zwrot energii, który sięga nawet 25% i więcej. Po usunięciu wielkiego drzewa za które zapłacicie np. 240 energii dostaniecie z powrotem część wydanej energii.

Budynki przynoszone po oczyszczeniu wysp

Po ukończeniu zadań na innych wyspach niż domowa, dostajemy czasami (zwłaszcza z wysp eventowych) specjalne budynki, które przez pewien czas generują dla nas za darmo energię. Dość dobrym przykładem jest ukończenie Wyspy Obfitości, gdzie nagrodą jest tzw. Róg Obfitości, który możemy zabrać na Domową Wyspę i przez kolejnych 30 dni daje nam każdego dnia 40 punktów energii.

Sumarycznie otrzymujemy 1200 energii za darmo. Czy wysiłek się opłaca? Tak, ale należy patrzeć na to szerzej, bo oprócz nagrody głównej dostajecie masę surowców, zbieracie dodatkową energię, a także możecie zawalczyć o wysokie miejsce w rankingu, za które również na zakończenie wydarzenia dostajecie masę energii i inne bonusy.

Eventy i wykonywane zadania

W czasie działań na wyspach powiązanych z wydarzeniami, a także wieloma innymi, możemy dostać w nagrodę spore ilości energii. Zwróćmy uwagę na konkretne wydarzenia jak cyklicznie pojawiająca się Wyspa Skarbów czy wyspa obfitości. Podczas trwania wydarzenia w prawym, górnym rogu macie ikonę z zadaniami. Klikając na nią możecie zobaczyć co musicie zrobić i jakie są kolejne kroki milowe, za które otrzymujecie nagrody, zobaczcie obrazek poniżej:

Jak można zauważyć nagroda jest pokaźna i warto skupić się na zdobywaniu kolejnych prezentów. Nawet we wcześniejszych z nich możecie liczyć na spore bonusy.

Toaleta, prysznic i totem szczęścia

Są to dodatkowe obiekty, które zbudujecie (naprawicie bądź rozbudujecie) na swojej Wyspie Domowej. Zaopatrują one cyklicznie energię, którą można odbierać kilka razy dziennie. Jednak, aby uzyskiwać z nich maksymalne profity muszą być całkowicie rozbudowane lub naprawione. Nie ignorujcie, gdyż np. totem szczęścia daje energię dokładnie co 3 godziny. U mnie daje mi to 54 energię na dzień.

A poniżej prysznic i toaleta:

Obiekty / rośliny na wyspach

Podczas eksploracji wysp znajdziecie wiele różnych obiektów, które nie będą Was nic kosztowały, a za to otrzymacie z nich nieco energii, przykładowe na zdjęciu poniżej:

Dodatkowo nie pomijajcie skrzyń, czy to małych czy dużych bo oprócz energii znajdziecie w nich wiele cennych przedmiotów.

Wykorzystaj Wrzos jako generator energii

Wrzos będziecie mogli siać już na 48 poziomie, daleka droga przed Wami, ale już dziś musicie wiedzieć, że generuje on podczas zbierania znaczne ilości energii. Przy dobrych wiatrach ze zbierania tych roślin otrzymacie 50-60 energii na godzinę.


Jak kumulować duże ilości energii?

Jest na to sposób, ale należy planować na przyszłość i mieć nieco samozaparcia.

1.Ścianie większych drzew, gdy to zrobisz to zostają po nich pnie – po ich wykopaniu zostaje prezent, z którego wypada energia. Możesz nie otwierać tych prezentów od razu, tylko zbieraj sobie na czarną godzinę (na wyspach fabularnych i domowej – odradzamy zostawiania nieotwartych  prezentów na eventowych można zapomnieć lub przegapić).

2. Zaczynaj kumulowanie energii od pełnego paska. Następnie nakarm rodzinę do tego stopnia, aby ilość Twojej energii wzrosła dwukrotnie minus 1 (np. Twój pasek energii wynosi 90, więc uzyskaj z jedzenia 180 – 1, czyli 179). To jest moment, w którym jeszcze będziesz mógł karmić rodzinę, więc wtedy użyj 3 dań, które dają Ci najwięcej energii, karmiąc ich ostatni raz. Dzięki temu będziesz miał już około 250 energii, dodajesz do tego 60 z zamówienia kupca, 25 od szamana i już masz 335. Możesz teraz zacząć otwierać prezenty, jeść jagody z krzaków, odebrać darmowe 30 energii (jeśli akurat Ci się pojawiło – też nie trzeba tego odbierać od razu, jest na to aż kilka godzin!).

Skrzynie z prezentami małe i duże

Mała skrzynia pojawia się na brzegu co 24 godziny. Skrzynie znajdziesz nieopodal miejsca, do którego przypływa kupiec. Duża skrzynia pojawia się co 3 dni. Można ją znaleźć na brzegu w prawej części Wyspy Domowej. Pamiętaj, by usuwać rozgwiazdy, zamki z piasku i inne zasoby, by zrobić miejsce na skrzynie. Tam znajdziesz również energię darmową. Do otwarcia skrzyń potrzeba kluczy które możesz uzyskać od kupca wykonując jego zamówienia. 

Jak gotować posiłki?

W grze mobilnej Family Island należy gotować i jeść jedzenie, aby uzyskać więcej energii. Aby móc przygotować jedzenie, otwórz palenisko (kocioł) lub kuchnię, a następnie przeciągnij ikonę jedzenia do szczeliny do gotowania (sprawdź czy masz wszystkie niezbędne składniki). Kiedy jedzenie będzie gotowe, zabierz je z kotła lub kuchni, a zostanie ono umieszczone na stole. Następnie kliknij stół, przenieś jedzenie do wolnych komórek i kliknij ikonę talerza z całkowitą sumą energii.

 

>> Family Island wskazówki w my-cafe.pl [polub nas na Facebooku, żeby otrzymywać bieżące informacje]

Jak nakarmić swoją rodzinę?

Aby nakarmić postacie w grze online, musisz otworzyć stół obiadowy, przeciągnąć dostępne posiłki do wolnego miejsca, a następnie nacisnąć przycisk „Jedz” (ikona talerza po prawej stronie).

Dlaczego dostaję komunikat „Wszyscy są najedzeni”, gdy próbuję nakarmić rodzinę?

Oznacza to, że masz za dużo energii, więc rodzina nie może jeść. Jeśli tak się stanie, musisz wydać trochę energii. Wskazówka: jeśli chcesz zebrać dużo energii, najpierw nakarm rodzinę, a następnie zbierz skrzynie / kupca / szamana / prezenty / pakiety energii.

Dlaczego nie mogę powalić dużych drzew ani rozbić skał?

Oznacza to, że Twój poziom nie jest wystarczająco wysoki. Zdobywaj punkty doświadczenia i podnoś swój poziom, aby uzyskać droższe zasoby.

Zaproś znajomego do gry

Jeśli zaprosisz po swoim linku znajomego który dołączy do gry i osiągnie co najmniej poziom 4 ty i on otrzymacie po 100 energii. A ty dodatkowo 50 rubinów.

Gorączka Nagród

Od aktualizacji styczniowej pojawiła się nowa możliwość zdobycia różnych zasobów w grze. Otrzymać można między innymi energię, rubiny, złote przedmioty, sztabki, kule do fontanny czasu,. Otrzymujemy je za wydatkowaną energię zdobywamy punkty i następnie po osiągnieciu danego poziomu otrzymujemy nagrodę.

Puzzle

Za wykonywanie zadań na wyspach eventowych otrzymujemy z osi prezenty (najczęściej energię) dodatkowo została wprowadzona kolejny element który pozwala zbierać energię. Puzzle mają kilka etapów i na każdym można otrzymać dodatkową energię i inne zasoby.

Stos prezentów 

Na wyspach eventowych co jakiś czas pojawia się Stos Prezentów. Wykonując zadania na wyspach zbieramy specjalne prezenty dzięki którym odblokowujemy poszczególne elementy stosu. Kończąc zadania na wyspie eventowej możemy odebrać wszystkie prezenty jakie były do zdobycia. Są to między innmi rubiny, energia, złote sztabki, sól, klucze, strefy czasu, złote narzędzia.

 

Wyspa fortuny

Pojawiła się nowa wyspa nazywa się wyspa fortuny obecnie można na niej produkować brązowe żetony które wymienia się w Kole Szczęścia na spiny. Jest również przewidziany ranking pod hasłem Impreza Pomyślności. W rankingu za wykonane zadania można zdobyć brązowe żetony. Nagrodami w Kole Szczęścia są również rubiny.

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w FAMILY ISLAND

Advertisement
Na górę